VagCom Nedir?

VagCom, Ross-Tech firmasının geliştirmiş olduğu VCDS (VAG COM DIAGNOSTIC SYSTEM) yazılımı ile araç arasında ki bağlantıyı sağlayan kablonun adıdır. Bu yazılım sayesinde VAG grubu araçların arıza tespitleri, daha önce vermiş olduğu arızalarını görüntüleyebilir, gerekli adaptasyonları gerçekleştirip aynı zamanda aracın beyninde bulunan tüm ünitelere erişerek olan özellikleri kontrol edip aktif edilebilecek özellikleri aktif edebiliyorsunuz.

VagCom ülkemizde genel olarak arıza tespiti, anlık veri izleme, gizli özellikler diye tabir edilen araçlarda aktif olmayan özellikleri aktif etme ve farklı kodlamalar için kullanılmaktadır.

En çok merak edilen sorulardan biri bu özelliklerin aracın garantisine etkisinin olup olmadığı, Vag Com kullanılarak yapılan gizli özellik aktivasyonları aracınızın kesinlikle garantisini bozmaz ve aracınıza kesinlikle zarar vermez.

Ross-Tech tarafından 2000 yılında Volkswagen ve Audi araçları için arıza teşhisi için üretilmiş olup, yıl sonuna kadar Skoda ve Seat araçları için uyumlu hale getirilmiş. 2004 yılında ise Can bağlantısı gerektiren araçlar için gerekli desteği sağlayarak kendisini güncellemiştir. 2005 yılında ise OBD-2 sistemine geçiş sağlayan araç üreticileri içinde kendini geliştirmiş ve günümüze kadar sürekli güncellenen ve güncel tüm Vag grubu araçları için uygun hale gelmiştir.

VagCom kablonuzun ve VCDS yazılımınızın lisanslı olması çok önemli. Bu yüzden orjinal kablo ve yazılım kullanmanız hem aracınız için hem de güncellemeleri alabilmeniz için çok önemli. Orjinal satın aldığınız taktirde satış sonrası ekibi ile size gerekli tüm desteği sağlıyorlar. Resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz. Bunun dışında ki sitelere itibar etmeyiniz. Ülkemizde bir çok sitede orjinal adı altında satışlar yapılıyor Ross-Tech dışında orjinal kablo satışı yapan bir kanal bulunmamaktadır.

VagCom Bağlantısı Nasıl Yapılır?

Kablonuzu ve yazılımını kullanmak için dizüstü bilgisayara sahip olmanız yeterli. Ardından yazılımı satın aldığınızda yanında gelen CD ile gerekli yönergeleri takip ederek yazılımı kurabilirsiniz. Yazılım kablonun driver sürücüsünü de kurduktan sonra aracınız ile bilgisayar arasında bağlantı sağlanmış olacaktır. Bağlantı sonrası aracınızda arıza teşhisi yapabilir, servis aralığını sıfırlayabilir, aktif olmayan özellikleri aktif edebilirsiniz.

Fotoğraf Kaynağı: https://www.ross-tech.com/
Follow by Email
Instagram
Facebook
TWITTER

2 yorum

5 geri izleme / bildirim

  1. JETTA MK5(2006-2009) GİZLİ ÖZELLİK LİSTESİ - VAGCOM TÜRKİYE
  2. JETTA MK6 - MK6.5 (2011-2018) GİZLİ ÖZELLİK LİSTESİ - VAGCOM TÜRKİYE
  3. Passat B6 (3C) & (2005-2010) için Gizli Özellik Listesi - VAGCOM TÜRKİYE
  4. Passat B7 (3C) & (2011-2014) için Gizli Özellik Listesi - VAGCOM TÜRKİYE
  5. JETTA MK5.5(2009-2010) GİZLİ ÖZELLİK LİSTESİ - VAGCOM TÜRKİYE

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*